הסקה- המידע המקיף

בימי החורף הקרים, אנו נוהגים להדליק את המזגן וליהנות מבית חמים ונעים, אבל מה קורה, כשאר מגיע אלינו חשבון החשמל?, ממש בגלל הסיבות הללו, יש לנו אפשרויות אחרות, כגון הסקה מרכזית, חימום תת רצפתי, חימום במכשירי חשמל אחרים, או מזגן חסכוני שניתן לשלוט בכוון החום שלו בכל חדר. ניתן למצוא מערכות חימום והסקה, יעילות וחסכוניות. משאבות חום למשל, אשר מסייעות לנו לחסוך כ-50%-70% מצריכת האנרגיה והפחתה מגזים רעילים. ניתן לכוון את החום בכל חלל בבית באמצעות שימוש עם משאבת חום.

 

מערכת חימום תת צפתית- ידועה כחסכונית יותר, למרות שההתקנה של מערכת זו, היא אינה זולה כלל, אך בטווח הרחוק, משתלמת. מדובר על מערכת המפיקה חום נעים, אם בדירה או אם בבית וניתן, לחמם כל חדר בנפרד. המערכת, הינה מערכת שקטה וקל לתחזק אותה. הסקה זו הינה חסכונית באנרגיה ויעילה. ישנן שתי אפשרויות של חימום תת רצפתי, האחת באמצעות מערכת סגורה של צנרת מים תת רצפתית והשנייה באמצעות גופי חימום.

הסקה מרכזית- אפשרות נוספת להסקת הבית

גם הסקה מרכזית, הינה אפשרות יעילה. זוהי מערכת , השואבת חום ממקור אחד ומעבירה אותו לחללים השונים בבית. היתרון של מערכת זו, שכל הבית מחומם ואין אוויר יבש או גזים, המסוכנים לבריאות. כל הבית, מחומם בצורה אחידה. היום, ישנן מערכות חכמות יותר של ההסקה המרכזית, כמו כאלה שניתן להפעילן מרחוק, באמצעות הטלפון החכם, היות ומערכות חכמו אלה לחימום הבית, עובדות באמצעות חיבור למודם.

תנורי הסקה בגז

ישנן מערכות של הסקה אשר פועלות באמצעות גז, אשר אינם מזהמים את הסביבה והגז, נחשב לחומר בערה זול. תנורי ההסקה הללו, אינם תופסים מקום בבית ומגיעים בעיצובים מרשימים  ומספקים מים חמים לבית באמצעות מערכת ההסקה המרכזית. גם רדיאטורים, הם מערכות יעילות לחימום הבית, שכן, הם מותקנים באזורים השונים אם במשרד או אם בבית.

מערכות סולר להסקה הביתית

מערכות סולר, הינן אמצעי יעיל אף הוא לחימום הבית ונתן למצוא אותו בבתים הישנים יותר ובמקומות קרים כמו בצפון הארץ, או בירושלים. מדובר על חום נעים שנשמר בבית, גם לאחר כיבוי המערכת. המערכת הזו, היא שקטה וניתן לשלוט בטמפרטורה בכל חדר. יש לחסוך באנרגיה באמצעות דרכים שונות, כמו מכשירי חימום שניתנים לשליטה באופן אוטומטי בחדרי הילדים. בחדרי השינה, ניתן להתקן מזגן בעל יחידת הספק קטנה שיש בו גם טיימר ולכוון את פרק הזמן, שבו נרצה את החימום. בסלון, ניתן להתקין מזגן, לחימום מהיר וחזק, אבל אם יש לכם סלון גדול במיוחד, תוכלו להתקין קמין שיופעל באמצעות סולר או גז. במטבח, ניתן להתקין מפזר חום נקודתי באותו הזמן בו אתם שוהים במטבח.

 

 

 

העלות של ההסקות השונות

כאשר מדובר על עלות של מערכת חימום חשמלית לבית, מערכות אלה, יעלו בין 20,000-25,000ש"ח עבור בית בגודל של 150מ"ר. עלות מערכת גז היא בין 30,000-37,000ש"ח עבור בית בגודל של 150 מ"ר. העלות של משאבות החום תהיה בין 50,000-57,000ש"ח  לגודל של בית בגודל 150מ"ר. יש תמיד להתייעץ עם מומחה בתחום הסקה, כך שיוכל להתאים עבורכם את מערכת ההסקה  האידיאלית, על פי נתוני הבית או המשרד שלכם. יש להתחשב בתקציב האישי של כל אחד שמעוניין להתקין מערכת הסקה, כך שלא ניתן יהיה לחרוג ממנו.

לפרטים צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם

שינוי גודל גופנים