טיפים לבחירת בריכת שחייה ונוי לבית פרטי

 

היכרות עם סוגים שונים של בריכות יכולה לסייע למי שרוצה לבנות בריכת שחייה או בריכת נוי בבית הפרטי. עם זאת, חשוב גם להבין מה היתרונות והחסרונות של חומרי הגלם הקיימים ולהתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי מפרט טכני ותכנית הנדסית

בעלי בתים פרטיים עם גינה גדולה יכולים לנצל את כל היתרונות של בריכות. הם צריכים לבחור בין בריכת שחייה לבריכת נוי, או לשלב בין הבריכות במידה והתקציב מאפשר זאת. בנוסף, כדאי להם להכיר את סוגי הבריכות כדי לוודא בחירה מוצלחת.

בריכת בטון לטווח ארוך

הסוג הראשון והנפוץ ביותר של בריכות שחייה המותקנות באופן פרטי הוא של בריכות בטון. ההתקנה של בריכת בטון יקרה ואורכת זמן, אך התוצאה עמידה לטווח ארוך ולשנים רבות. את ההשוואה בין בריכות בטון כדאי לבצע לפי גודל החצר, מסגרת התקציב, סוג הבטון המזוין ותוספי האיטום וטיח ואיטום הפנים והחוץ. יש לוודא שנעשה שימוש ביציקת בטון כמקשה אחת כדי למנוע נזילות ולשלב צנרת ואביזרים איכותיים בגוף הבריכה.

בריכות פיברגלס בהתאמה אישית

אלו בריכות שמגיעות בגדלים וצורות קבועים. בריכות פיברגלס דורשות חפירה בקרקע לצורך התקנה והן מספקות בעיקר פתרון אסתטי. אלו היתרונות שלהן:

  • מחיר אטרקטיבי בהשוואה לבריכות בטון
  • התאמה אישית לצרכי הלקוחות
  • מגוון רחב של דגמים, צבעים ועיצובים

איכות ההתקנה של הבריכה תקבע במידה רבה את העמידות שלה. יש לוודא התקנה איכותית שלא תגרום לעיוות של הבריכה לאחר מספר שנים או בעקבות תנודות טבעיות של הקרקע.

שמיים בריכות שחיה

בריכות מתועשות

בריכות מתועשות נבנות באמצעות פאנלים ותוך שימוש בחומרי PVC. הן מותקנות במהירות וניתן להתאים את המידות שלהן בדיוק לפי גודל הגינה והמרחב. החיסרון של בריכה מתועשת עלול להיות דליפה של המים לאדמה בגלל קרעים בעיטוף, כמו גם התעוותות של הבריכה לאחר מספר שנות שימוש. מכאן שמדובר על פתרון זמני שלא יכול לשרת את צרכי הבית לאורך זמן.

בריכות עיליות לילדים ולנוי

בריכות שחייה אינטקס או בריכות שחייה עיליות הן היחידות שמשלבות גם בין צרכי שחייה רגילים, לבין צרכים דקורטיביים ונוי. אלו בריכות לא גדולות שמתאימות למשפחות עם ילדים. היתרון הברור שלהן בא לידי ביטוי בהתקנה קלה ומהירה, ואפשר כמובן להתקין אותן לבד. חלק מהדגמים מגיעים עם פילטר לניקיון המים, משאבה וכיסוי מתאים.

מה התפקיד של אנשי מקצוע

אנשי מקצוע יכולים לעמוד לרשותכם לכל אורך התהליך הארוך של בחירת בריכות שחייה ונוי. הם יכולים להסביר לכם מתי בריכת בטון תשמש גם לנוי, ומתי בריכות פיברגלס ייתנו את הפתרון המשתלם ביותר לצרכים שעל הפרק. ברמה הטכנית, התפקיד של אנשי המקצוע הוא לגבש יחד איתכם תכנית הנדסית מקיפה ולהסביר על האופן שבו המפרט הטכני משפיע על התקציב.

לפרטים צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם

שינוי גודל גופנים