מאווררי תקרה מעוצבים אינם רק פריט דקורטיבי

בארץ ישראל החמה, בחודשי הקיץ, על גבול הבלתי נסבל לנסות לצלוח את התקופה הזאת ללא עזרים שיקלו על עומסי החום. בדרך כלל, מרביתנו נוטים להשתמש במזגנים בטמפרטורות נמוכות ביותר אך לנושא הזה יש מחיר שנבחן בכמה היבטים.

מאווררי תקרה מעוצבים אינם עוד פריט קישוטי שנמצא אצלנו בבית אלא מוצר שימושי ביותר אשר מעבר לעיצוב בכל מיני סגנונות שמותאמים לביתנו, השימו במאוורר תקרה יכול לחסוך לנו בעלויות, בבריאות שלנו ואפילו להשתתף במאבק הגלובלי של חיסכון בחשמל וע"י כך זיהום מופחת ושמירה על הטבע.

מזגן אל מול מאוורר – עלויות, יתרונות, חסרונות וכל מה שבניהם

1.עלות

אז בואו נתחיל עם העלויות השונות. המזגן אכן מוריד את הטמפרטורה בחלל שבוא הוא נמצא אבל העלות הינה גבוהה. מרבית האנשים מרגישים בנוח בחודשי (יולי-אוגוסט) הקיץ בטמפרטורה של 20-25 מעלות צלזיוס, חשוב להבין שככל שנרד במעלות כך נשלם תוספת של כ5% לשעה. לדוגמא, כאשר המזגן עובד על 25 מעלות נשלם 2.74 ₪ לשעת עבודה אך כאשר נרד ל20 מעלות התשלום יטפח ל 3.50 ₪ לשעה – גדילה של 25 אחוזים, 10 שעות ביום יעלו לנו 35 ₪  ואילו צריכת מאוורר תקרה במשך 10 שעות יעלה לנו כעד 10 ₪  בעוצמה הגבוהה ביותר – הבדל משמעותי!

2.בריאות

אכן המזגנים מקלים עלינו מעומסי החום, אך אין זה סוד שגז המזגנים אשר מצוי בהם אינו בריא לבני האדם. טמפרטורה נמוכה של מיזוג האוויר יכולה להשפיע על חולי אסטמה, על כל אדם שסובל מרגישות יתרה בדרכי הנשימה או מכלל סוגים שונים של אלרגיות. בנוסף, המזגן אמנם בעל פילטר שתפקידו לסנן את האבק וסוגי הלכלוכים השונים שנמצאים בחלל אך במידה שלא הספקנו לנקות אותו והפילטר עמוס בלכלוך ישנה השפעה ישירה על אנשים שסובלים מאלרגיות כאלה ואחרות.

לעומת זאת, המאוורר אינו צובר לכלוך והטמפרטורה הינה קבועה , נכון אומנם לא נרגיש בתוך מתחם קירור בטמפרטורות נמוכות אך לחלוטין נרגיש הקלה בעומס החום ללא חשש בפגיעת בריאותנו.

3. חיסכון בחשמל – הפחתת הזיהום הגלובלי

זיהום האוויר הפך מזמן להיות הבעיה האישית של כל אחד מאיתנו. חברת החשמל מפעילה תחנות כח אשר שורפות דלקים מסוגים שונים. דלקים אלו לאחר שריפה הופכים לגזי פליטה שמזהמים את האוויר בצורה הרסנית. משק החשמל הינו האחראי העיקרי למרבית זיהום האוויר וביכולתנו להשפיע. שימוש במאווררים יגרום לזיהום מופחת ובכך נוכל לתרום את חלקנו לכדור הארץ.

לפרטים צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם

שינוי גודל גופנים