עיצוב גינות על ידי אדריכל נוף

בניית בית פרטי, צמוד קרקע, הינה תהליך ארוך ומורכב הנמשך זמן רב ודורש מאיתנו השקעת כוחות ומשאבים מרובים בפרויקט. מי שרוצה לבנות בית חדש היום לא עושה זאת בכוחות עצמו- עליו להיעזר במגוון רחב של אנשי מקצוע: אדריכל, מעצבי פנים, עורכי דין, קבלנים ועוד.
תהליך הבניה של בית פרטי דורש תכנון קפדני של כל פרט ופרט במבנה: החל מתכנון השלד, דרך חלוקת החללים ועד לבחירת ריהוט או תאורה. עם זאת, למרות המאמצים המופנים לכל אספקט במבנה עצמו, אחד התחומים הנוטים להישכח או לרדת לתחתית סדר העדיפויות הוא התחום של תכנון החוץ והגינה.

 

חשיבות הגינה בבית פרטי

 

כשאנחנו בוחרים לעבור לבית פרטי, אחת הסיבות שאנחנו עושים זאת היא כדי שנוכל להינות מהשקט, מהפרטיות, מאיכות החיים. ברור, אם כך, כיצד לגינה מושקעת ומטופחת יש השפעה משמעותית על איכות החיים שלנו: הגינה היא מרחב שקט, פרטי, ירוק, מוצל, מקום בו אפשר לשבת ברוגע ולהירגע מתלאות היום. זהו מקום בו אפשר להינות מהשלווה ומהטבע בפרטיות מלאה. הגינה הפרטית היא גם המקום בו הילדים יכולים לשחק בבטחה במרחב ירוק והיא גם המקום המושלם לאירוח. גינה מעוצבת יכולה להוסיף המון למראה הכללי של הבית הפרטי והיא מהווה חלק בלתי נפרד מהעיצוב השלם של הבית כולו.
כיום, התחום של עיצוב גינות או אדריכלות נוף נחשב לתחום משגשג, במיוחד כשיותר ויותר אנשים מבינים מהי החשיבות של גינה יפה ומסודרת. חשוב לזכור, שכדי לקבל גינה מטופחת ומרשימה יש צורך לפנות לאיש מקצוע – אדריכל או הנדסאי נוף, בעל ידע מקיף וניסיון מספק בתחום אדריכלות נוף, כדי שיוכל לספק לכם את התכנון המתאים ביותר לגינה הפרטית שלכם.

 

תכנון גינה על ידי אדריכל

 

כשמתכננים בניית בית פרטי חשוב לכלול את תכנון הגינה עוד בשלבים הראשונים של תכנון השלד על ידי אדריכל המבנה. תכנון של הגינה מתחילת הפרויקט יסייע בהוזלת עלויות הבניה וימנע טעויות בעיצוב הגינה שקשה לתקן לאחר מעשה. בנוסף, אם רוצים לקבל חיבור מיטבי בין עיצוב הבית לעיצוב הגינה, חשוב לתת לאדריכל המבנה לתכנן את הגינה כבר בשלבים המוקדמים של התכנון. אם ננסה לעצב את הגינה לאחר הבניה, אדריכל הנוף שנשכור ייאלץ להתמודד עם עובדות קיימות בשטח, כמו למשל: אלמנטים ממלט שכבר נוצקו (שבילים, מדרגות, חניה וכדומה), כיווני שמש והצללה לא מתאימים, שיפועים בקרקע שלא ניתן לתקן, תשתית צנרת לא מתאימה שצריך להחליף ועוד. אם רוצים לממש את מלוא הפוטנציאל של המגרש ולהינות מגינה יפה, חסכונית במים, קלה לתחזוקה ומתאימה לצרכים של הדיירים, כדאי מאוד להתייעץ עם אדריכל נוף או מתכנן גינות מקצועי, עוד בשלבי התכנון של הבית, כדי לקבל את התוצאה הטובה ביותר.

 

לפרטים צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם

שינוי גודל גופנים