תכנון בריכה משלב האדריכלי של הבית

בריכה פרטית היא אחד הסימנים המובהקים ביותר לאיכות חיים גבוהה. על רקע העלייה ברמת איכות החיים בשנים האחרונות והוזלת בריכות השחייה, הן אינן נחשבות כיום לנחלתם הבלעדית של אנשי העשירון העליון. למעשה, גם אנשים מן היישוב יכולים לעמוד במצבים רבים בעלויות ההקמה והתפעול של בריכות השחייה.
שאלה שחייבת לעלות נוגעת לאופן התכנון וההקמה של בריכת השחייה, שהם עיקר העבודה מבחינה מעשית. מדוע מומלץ להתחיל לחשוב על הבריכה כבר בשלבי התכנון הראשוניים של הבית?

 

היתרונות המגוונים של תכנון מוקדם

ההמלצה הברורה כיום היא לתכנן את הבריכה הפרטית בשלבים מוקדמים ככל האפשר, כחלק מהשלב האדריכלי של המבנה. כשבוחנים את רשימת היתרונות של צעד שכזה, לא קשה להבין מדוע. ברמה הכללית אפשר לטעון שתכנון הבריכה המוקדם מקל את מלאכת ההקמה שלה בצורה דרסטית, מקצר תהליכים וגם מוזיל את העלויות הדרושות לשם השלמת המשימה.
כאשר מקימים את הבריכה בשלב מוקדם, אפשר להתאים את התשתיות האחרות של המקום בו היא מוצבת לבריכה שעתידה לקום, מבלי ליצור התנגשות וללא גרימת נזק נקודתי. זאת להבדיל אלף אלפי הבדלות מהקמה מאוחרת של הבריכה, שעלולה להצריך שינוי של התשתיות: הסרת הריצוף, פגיעה בגינון, הזזת תשתיות (מים, חשמל) וכן הלאה. ההימנעות מפעולות אלו מאפשרת להקטין את ההוצאות המשולמות בצורה עקיפה על פרויקט הקמת הבריכה, מה שמנגיש אותה עוד יותר מבחינה כלכלית. פלוס אחר הוא שהקמת הבריכה בשלבים אלה לא תשפיע לרעה על אנשי הבית, פשוט מכיוון היא מתבצעת לפני שמתחילים להתגורר בבית.
כיום, בשלב התכנון הראשוני של הבריכה אפשר לדעת הכל עליה. יש תוכנות להדמייה תלת ממדית שמראות בדיוק את מאפייני הבריכה, ומאפשרות לקבל החלטות נקודתיות ביחס אליה. על סמך המודל הראשוני ניתן להכין את תוכנית הביצוע, שיכולה בהחלט להתייחס לפעולות ראשוניות דוגמת הכנת הבטון במקום המיועד. לצד זה יש להיכנס לרזולוציות קטנות של הבריכה הספציפית, לרבות רכיבי המערכת, הצנרת, אביזרי הקצה וכן הלאה. מכאן נובע שבאמצעות תכנון מוקדם מקבלים גמישות ביחס לכל אחת מההחלטות הללו: חשבו, למשל, על מיקום מערכות הבקרה והחשמל של המערכת.

Villa swimming pool

אז איך מתחילים?

השיקולים שנלקחים בחשבון בעת תכנון של בריכה בבית מצריכים ידע טכני ניכר בכל התחומים הרלוונטיים. מכאן נובע שאי אפשר לחשוב אפילו על ביצוע המלאכה ללא אנשי מקצוע, ולעיתים בשילוב של מספר גורמים מקצועיים: אדריכלים, מהנדסים, מתכנני ומתקיני בריכות שחיה ועוד. אף על פי שכיום תהליך התכנון וההקמה של הבריכה נחשב לפשוט פי כמה ביחס לעבר, עדיין יש לקחת בחשבון עבודה מאומצת של אנשי המקצוע. מומלץ לעבוד תמיד עם תוכנית עבודה מסודרת ועם הסכם המפרט את כל שלבי התהליך, העלויות, חומרי הגלם וכן הלאה.
מי שמקפיד על כל אלה יוכל להיכנס לבית החדש שלו ברגל ימין, ולזכות באיכות חיים גבוהה כבר מנקודת ההתחלה.

לפרטים צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם

שינוי גודל גופנים